O Kadar Makyaj Yapmasa Bu Kadar Tecavüz Olmaz!

O kadar makyaj yapmasa bu kadar tecavüz olmaz. Son derece dil ve anlatım bakımından zayıf bir cümle olsa da kendisinin ideolojisinden anlamamız için yeterli bir cümle.

Bu sözler, bir sokak röportajı Sırasında “tecavüzcünün cezası ne olmalı?” sorusuna halktan birinin vermiş olduğu bir cevap. Ne kadar iğrenç öyle değil mi? Makyaj ile tecavüz arasında pozitif bir korelasyon mu var? Ya da bu ilişkiyi sadece bu sözü söyleyen mi biliyor?

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan: Keşke Daha Çok Çocuğum Olsaydı

Tecavüzü meşru bir zemine çekmeye çalışan bu kişinin Türkiye’yi ayağa kaldıran Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesini olağan karşılayan Nihat Doğan zihniyetinden ne farkı var?

Biz önce kafamızdaki kanseri yok edemeden nasıl bir toplumsal başarı elde edebiliriz? Emin olun ki Türkiye’de söz konusu videodaki şahıslar kadar milyonlarca insan var. İnsan, bu oran karşısında ister istemez irkiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Bir Zamanlar Bahçeli: Andımızı Getirmezsem Namussuzum

Zaten videoda sorulan soru tecavüzcünün cezası ne olmalı? Fakat soruyu yanıtlayan insanlardan makul bir cevap gelmesi gerekir. Mesela hadım etmek, idam etmek gibi ilk başta akla gelen cezaları söylemesi gerekirdi. Fakat şaşırtıcı bir şekilde “o kadar makyaj yapmasa bu kadar tecavüz olmaz” gibi sansasyonel bir açıklama yapıyor.

İlginizi Çekebilir:  Avukat Gizay Dulkadir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Türkiye için olumlu düşünceler, bu gibi videolarla suyu düşüyor. Ne zaman olumlu şeyler aklımıza gelse ülkemizde, kendi içimizde çıkan insanlardan dolayı bu olumlu düşüncelerimizden sıyrılıp gidiyoruz. Her zamanki gibi temennimiz son olması ama bu ne ilk ne de son olacak. Allah sonumuzu hayretsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi