Biyografi

Recep Tayyip Erdoğan’ın Uyuşturucu Ticaretinden Hüküm Giyen Yeğeni Mehmet Erdoğan Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Recep Tayyip Erdoğan’ın uyuşturucu ticaretinden bir dönem hüküm giyen yeğeni Mehmet Erdoğan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarında yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğenlerinden olan Mehmet Erdoğan’dan söz edeceğiz.

Mehmet Erdoğan Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni olan Mehmet Erdoğan, şu anda kendisi hayatta olmayan Erdoğan’ın kardeşi Mehmet Erdoğan’ın oğludur. Kamuoyunda ‘Erdoğan’ın sevmediği yeğeni‘ olarak bilinen Mehmet Erdoğan, uyuşturucu kaçakçılığına ve uyuşturucu ticaretine bulaşmış ve bu neden dolayı amcası Recep Tayyip Erdoğan tarafından dışlanmıştır.

50 Kilo Esrarla Yakalandı

Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan, Diyarbakır’dan İstanbul’a doğru yola çıkan 50 kilo esrarın istihbaratını alan narkotik ekiplerinin şafak operasyonunda 2’si kadın toplam 11 kişi ile birlikte göz altına alındı.

Mehmet Erdoğan ve beraberindeki 11 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan 3 günlük sorgunun ardından 10 Şubat 2010 Çarşamba günü akşam saatlerinde İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Burada yapılan sorgunun ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen 12 kişiden, aralarında Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan’ın da yer aldığı 7 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Recep Tayyip Erdoğan ‘Gereği Neyse Yapın’ Talimatı Vermişti

Mehmet Erdoğan’ın narkotik ekipleri tarafından yapılan operasyonda göz altına alındığı bilgisini alan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ”yasalar ne emrediyorsa, gereken neyse o yapılsın” dediği öğrenildi.

‘Satıcı Değil İçiciyim’ Dedi Tahliye Oldu

Mehmet Erdoğan 12 Şubat’ta 50 kilo esrarla yakalandı. Tutuklanıp ceza evine gönderildikten 1 yıl 4 ay sonra 27 Haziran 2011 tarihinde mahkeme karşısına çıkan Mehmet Erdoğan ifadesinde ”satıcı değil içiciyim” dedi. Erdoğan ayrıca 22 yıldır uyuşturucu kullandığını ancak hiçbir zaman uyuşturucu ticaretine girmediğini de belirtti. Sanıkların ifadesini dinleyen mahkeme, Esra İşçal’ın tutukluluk halinin devamına karar verirken aralarında Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Mehmet Erdoğan’ın da bulunduğu 5 sanığın tahliyesine karar verdi.

Eşini Dövdüğü İddiası

Mehmet Erdoğan’ın uyuşturucudan dolayı psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğu ve bu yüzden sık sık eşini sövdüğü hatta eşinin bu durumu bizzat Recep Tayyip Erdoğan’a ileterek durumdan rahatsız olduğu iddia edildi. Mehmet Erdoğan’ın eşi, bu şikayet sonrasında dönemin başbakanı Erdoğan tarafından yurt dışına gönderildi. Uyuşturucu ticaretinden yakalanmasının ardında yatan nedenin de bu olduğu tahmin ediliyor. Kasımpaşa’da oturan Mehmet Erdoğan şu ana herhangi bir işle uğraşmazken Erdoğan tarafından çoktan gözden çıkarıldığı biliniyor.

Kaynak: http://bianet.org/bianet/diger/131106-tayyip-erdoganin-esrarla-yakalanan-yegenine-tahliye


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.