Volkan Demirel’e Neden Ayı Deniyor?

Fenerbahçe Spor Kulübünün yıllardır formasını terleten ve terletmeye devam eden Volkan Demirel, futbolumuzda saha içi performansından çok saha dışı performansıyla dikkatleri üzerine çeken bir dönem milli takımda da görev alan file bekçisidir. Kendisinin saha dışı olaylarda sıklıkla boy göstermesi haliyle bazı kesimin özellikle de rakip takımların taraftarlarının tepkisini çeker olmuştur. Volkan Demirel, rakip takım taraftarlarınca “ayı” diye bilinen bir file bekçisidir. Lakabının kökeni birtakım içinde olduğu durumlarla yakından alakalıdır. Volkan Demirel’e neden “ayı” deniyor.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nin Türk Toplumu Üzerindeki Etkileri

Saha İçi

Volkan Demirel saha içinde tamamen farklı bir oyuncu. Çirkefliği paçalarından akan bazen başarılı çoğu zaman takımın başını yakan file bekçisi, özellikle karşı takımın oyuncularına karşı “sıfır tolerans” ilkesiyle oyununu oynamaktadır. Hakeme yoğun itirazlar, temposu yüksek ve gergin geçen maçlarda gayet doğal olan “itişme kakışma”larda Volkan hep başrolde. Saha içinde yapıcı değil yıkıcı bir kişilik haline bürünen Volkan Demirel’e bu sebepten dolayı ayı deniliyor.

İlginizi Çekebilir:  Kısırlı Hanım Teyze Oluşumları

Saha Dışı

Hanzo, kıro ve maço tavırlarını ara ara saha dışında da devam ettiren Volkan Demirel’in “ayı” lakabını almasında bu karakteri etkili olmuştur. Antrenmanda gazeteciye “seni evinden aldırırım” demek, Sabri Sarıoğlu’nun annesine (Sabri Sarıoğlu’nun ifadesiyle) Anneler Günü’nde ağza alınmayacak sözler söylemek ve basın toplantısında “g*tüme değdi” gibi fevri çıkışlar yapmak, onun içinde bulunduğu azgın karakterin dışa yansıması olarak değerlendirmektedir. Bu arada Galatasaraylı Lincoln’ü kovaladığı görüntüler gösteriyor ki “Bir ayı saatte 70 kilometre hıza çıkabilir”

İlginizi Çekebilir:  Günümüz Türkiye'sini ve Siyasetini Özetleyen Kitaplar, Filmler, Deyimler ve Atasözleri

Fiziki Özellikleri

Sakal bırakmasıyla birlikte “ayı” kombininin eksik son parçasını da tamamlayan Volkan Demirel, gerek iri yarı olması, gerek bazı pozisyonlarda hantal ve hareketsiz kalmasıyla “ayı” lakabını almaya hak kazanmıştır.

Volkan Demirel’e neden ayı deniyor sorusunu bu yazıda belki yeterince anlatamamış olabiliriz. Size şu videoyu izlemenizi öneririz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat