Ziya Selçuk Kimdir? Nerelidir?

Yeni kabinenin yavaş yavaş açıklanmasının ardından listeye isimler de düşmeye başladı. Bu isimler arasında çok da aşina olmadığımız bir isim de var: Ziya Selçuk. Açıklanan isimlere göre Ziya Selçuk yeni Milli Eğitim Bakanı olmuştur.  Peki Ziya Selçuk kimdir? Ziya Selçuk nerelidir? İşte kısaca Ziya Selçuk.

Ziya Selçuk Kimdir?

Profesör Doktor olan Ziya Selçuk, 1961 yılında Ankara doğdu. 2003 ile 2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapan Ziya Selçuk, uzun yıllar boyunca Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevinde devam etmiştir.  Talim Terbiye Kurulu Başkanı görevini yürüttüğü sırada müfredat değişikliği de yapan Ziya Selçuk, aynı zamanda Maya Okullarının da kurucusu olarak biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  Cevahir Turan Yıldız Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Ziya Selçuk’un Kitapları

  • İnsan İlişkilerinde Kendini Açma
  • Gelişim ve Öğrenme
  • Okul Deneyimi ve UygulamA
  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktif Çocuklar
  • Sınıf İçi Rehberlik Uygulamaları

Ziya Selçuk, yazmış olduğu kitaplarının yanı sıra rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç gibi çeşitli konularda da çok sayıda araştırması bulunan bir kişi.  Bu yönüyle akademisyen bir kişi olarak karşımıza çıkan Ziya Selçuk’un bakanlığı döneminde neler yapacağı, sistemde var olan sorunları nasıl çözeceği gibi sorular şimdiden merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Cengizhan Cevahiroğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bundan önceki Milli Eğitim Bakanlarının performansının oldukça düşük olduğu göz önünde bulundurulduğunda kendisinin bu süreçten sonra hangi sorumluluklar üstleneceği de yine merak edilenler arasında. Milli Eğitim Bakanlarının (AKP döneminde) listesi ise şu şekilde:

NABİ AVCI

25.01.2013-23.05.2016

İlginizi Çekebilir:  Melih Özdoğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

ÖMER DİNÇER

07.07.2011-25.01.2013

NİMET ÇUBUKÇU

03.05.2009-07.07.2011

HÜSEYİN ÇELİK

17.03.2003-03.05.2009

Bu isimler arasında Hüseyin Çelik 6 sene; Nimet Çubukçu 2 sene; Ömer Dinçer 2 sene; Nabi Avcı ise 3 sene görev yapmış bu 15 senede Üniversite ve Lise başta olmak üzere pek çok kurum sınav sistemlerini değiştirmiş, öğrenci alımlarındaki sistemlerini de bozmuştur.

Fuat Oktay Kimdir? Nerelidir? Hayatı ve Kariyeri

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir? Nerelidir? Hayatı ve Kariyeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara