Bomba İddia: Fethullah Gülen Göz Altına Alındı Sabaha Karşı Türkiye’ye İade Edilecek

Günün bomba iddiası Akit TV yorumcusundan geldi. Ali Tarakçı, Fethullahçı Terör Örgütü’nün lideri Fethullah Gülen’in bu sabah Türkiye’ye iade edilmek üzere göz altına alındığını öne sürdü. Açıklama, pek çok kişi tarafından ciddiye alınmazken birçok kişi, ihtimalin doğru olabileceği düşünüyor. İddia makamının Akit TV olması ise böyle bir durumun gerçekleşme ihtimalinin az olduğu intibasını oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan'ın Racon Kesilecekse Ben Keserim Açıklaması

Akit TV yayınlayan ‘Ters Kutuplar‘ adlı bir programda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan terörist başı Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmek için göz altına alındığı öne sürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki istifaların konu edildiği söz konusu programda söz alan Ali Tarakçı, ‘şimdi bomba bir haber vereyim” diyerek şu ifadelere yer verdi:

İlginizi Çekebilir:  Suudi’lerin Türk Mallarını Boykot Kampanyası

— Fethullah Gülen yakalandı, sabaha doğru İstanbul’a getiriliyor. Bomba bir haber olarak kenara yazın.

— Bilginin çok net olduğunu söyleyeyim size. Tahmin ediyorum 1-2 saat içinde gündeme düşer. Sabaha doğru Türkiye’ye getiriliyor.

Tarakçı, haberin kaynağını ise söyleyemeyeceğini belirtirken açıklama sosyal medyada da çok konuşulanlar arasında yer aldı. Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında tartışılan bir meseleydi. Rahip Brunson vakasında takas olabileceği konuşulsa da terörist başının iadesi gerçekleşmemişti. Bu sabaha doğru Fethullah Gülen Türkiye’ye gelecek mi bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Korkutan Benzerlik: Venezuela da Sebze Meyve Pazarları Kurmuştu (Mutlaka İzleyin)

Fethullah Gülen hakkında daha önce de benzer bir açıklama Cevat Akşit’ten gelmişti. İlahiyatçı Cevat Akşit, Fethullah Gülen’in öldüğünü söylemiş ancak bu bilgi doğrulanmamıştı:

Kaynak: Sputnik Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi