Gündem

Ümit Can Uygun Kimdir? Aleyna Çakır’ın Katil Zanlısı Ümitcan Uygun’un Sosyal Medya Paylaşımları

Ümit Can Uygun kimdir, Aleyna Çakır’ın sosyal medya paylaşımları olay yarattı. Facebook hesabında Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı’nın önünde Türk bayrağı ile beraber çekindiği bir fotoğrafı paylaşan Ümitcan Uygun’un sosyal medya paylaşımlarından da Aleyna Çakır’a üstü kapalı tehditlerde bulunduğu öğrenildi.

Twitter’da ‘arjentik’ isminden paylaşılan ancak daha sonra paylaşımların ve hesabın silindiği bir kullanıcı tarafından paylaşılan fotoğraflarda Ümit Can Uygun isimli şahsın Aleyna Çakır’a ölümünden hemen önce üstü kapalı tehditlerde bulunduğu görülüyor.

Yukarıdaki fotoğrafı Instagram hesabından paylaşan Ümit Can Uygun’un ”o. yapana adalet sorulmaz” ifadelerini kullanması kendisini Aleyna Çakır’ın bir numaralı katil zanlısı yapmasına yetecek delillerden biri.

Twitter’da hesabı kapanan ”arjenik” kullanıcısına göre plaka işi ile uğraşan Ümit Can Uygun’un daha önce de yasak olmasına rağmen kaçak maske üretimi ile de ilgilendiği ve silaha düşkün olduğu belirtilmişti.

Aynı zamanda söz konusu Twitter kullanıcısına göre Ümit Can Uygun’un kız arkadaşı Aleyna Çakır’ın erkek arkadaşları ile dışarı çıkmasını sonrasında Instagram hikayesinden başka kadınlarla evdeki fotoğraflarını attığı da belirtilmişti.

Yukarıdaki görüntülerde de Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’ı döverek bayılttığı ve sosyal medya hesabından canlı yayınla görüntüleri paylaştığı öğrenilmişti. Olayın üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda şu satırlara yer verildi:

Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) isimli şahsın 17 Nisan 2020 tarihinde saat 14.15’de Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek Ümit Can Uygun ve E.Ö tarafından darp edildiğini, astım olması nedeniyle darp esnasında bayıldığını ve görüntülerin erkek arkadaşı Ümit Can Uygun tarafından sosyal meday üzerinden paylaşıldığını beyan ederek Ümitcan Uygun ve E.Ö’den şikayetçi olduğunu belirtmiştir. Aynı gün içerisinde mahkemeye çıkarılan Ümit Can Uygun ve E.Ö adlı şüpheli şahıslar adli merciiler tarafından serbest bırakılmıştır.

3 Haziran 2020 tarihinde intihar şüphesi ile olay yerine gelen ilgili ekipler tarafından incelemeler gerçekleştirilmiş ve maktul, otopsisi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderilmiştir. Söz konusu olayla ilgili olarak şüpheli Ümit Can Uygun ve B.G isimli kişilerin ifadelerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtilmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapaılan açıklamada ayroca konuyla ilgili olarak tahkikatın devam ettiği bilgisine de yer verilmiştir.

Ekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds