Gündem

Pelikancılar Kimdir? AKP İçerisinde ”Pelikancılar” Olarak Bilinen Grup Kimlerden Oluşuyor?

AKP içerisinde Pelikancılar olarak da bilinen grubun üyeleri kimlerden oluşuyor? Pelikancılar kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli siyasi konu başlıklarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Pelikancılar” olarak da bilinen grubu, grubun hangi amaca hizmet ettiğini ve kimlerden oluştuğunu sizlerle paylaşacağız.

Pelikancılar Kimdir?

AKP’nin elinde bulundurduğu medya ve para gücünü, halkı kin ve nefrete sürüklemek suretiyle halkta huzursuzluk yaratan kişiler Pelikancılar olarak nitelendiriliyor.

Grubun henüz varlığı hakkında kesin bir karar ya da görüş birliği olmasa da AKP içinde böyle bir grubun varlığı herkes tarafından biliniyor. Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinden önce, sosyal medyada ve çeşitli yandaş medya kanalında yaptıkları söylem ve açıklamalar İle tepki çeken, halk arasındaki kutuplaşma ve ayrışmayı körükleyen bu grup, çeşitli amaçların yerine getirilmesi için bazı kişiler tarafından da desteklenmektedir.

Pelikancılar Kim?

Pelikancılar grubu hakkında en çok merak edilen soruların başında grubun hangi üyelerden oluştuğu sorusu yer alıyor. Bu soru, kesin olmamakla birlikte aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

Fatih Tezcan

Özellikle son zamanlarda Ekrem İmamoğlu hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Fatih Tezcan, geçtiğimiz aylarda da Atatürk hakkında ortaya attığı iddialar ile gündeme gelmişti.

Turgay Güler

Ülke TV’de yaptığı programlar ile gündeme gelen Turgay Güler, Pelikancılar olarak bilinen grubun en etkili isimlerinden biri. Ancak Ekrem İmamoğlu ile yaptığı program ciddi bir itibar kaybı yaşamasına neden olmuştu. Turgay Güler

Hilal Kaplan

Pelikancılar grubunun Twitter’daki en aktif üyesi olan Hilal Kaplan, özellikle seçimler öncesinde pek çok paylaşımında ortamı geren ifadelere yer vermişti.

Halime Kökçe

Star Gazetesi yazarlarından Halime Kökçe de yazılı medyanın en etkili isimlerinden biri. Pelikancılar için ciddi bir etkisi var.

İbrahim Karagül

Yeni Şafak gazetesi genel yayın yönetmeni İbrahim Karagül, Pelikancılar grubunun medya ayağındaki en önemli ismi. Yeni Akit ve A Haber’den farklı olarak daha tepki çekici ve tahrik edici haberler paylaşan Yeni Şafak gazetesinden bir habere sitemizde şöyle yer vermiştik.

Rusya Dönüşü Uçakta Çekilen Fotoğraf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya dönüşü uçakta çekilen fotoğrafında yanında yer alan isimler tepki çekti. Fotoğrafta, Erdoğan’ın yanında olan isimler AKP içerisinde Pelikancılar olarak bilinen üyeleri. Turgay Güler, Hilal Kaplan ve İbrahim Karagül’ün de aralarında bulunduğu fotoğraf, sosyal medyada gündem olmuş ve Erdoğan’ın oyunu Pelikancılar’dan yana kullanacağı iddialarını güçlendirmişti.

Seçimi Pelikancılar Kaybettirdi

AKP kulislerinde seçim sonuçlarının faturası Pelikancılar’a kesileceği konuşuluyor. Ancak Erdoğan’ın seçim sonrasında Rusya dönüşü uçakta çektirdiği fotoğraf, bu iddiaların doğru olmadığı görüşünü güçlendirdi. Seçim öncesi ortamı geren ve provakatif haber ve paylaşımları ile gerek AKP seçmeni gerekse muhalif kitle üzerinde rahatsızlık uyandıran bu grbun seçim sonrası nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu?

One thought on “Pelikancılar Kimdir? AKP İçerisinde ”Pelikancılar” Olarak Bilinen Grup Kimlerden Oluşuyor?

  • ahmet

    konu pelikan tespit ettiğinizde karısını kızını arkadan önden s. kebileceğiniz oluşum.Denk gelirse yapacağız.en baştşta ak kadın fahişelerini.Öldürmeyin dölleyin fahişeleri

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds