Habertürk Spikeri Afşin Yurdakul Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Habetürk spikeri Afşin Yurdakul kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli haber spikerlerinden ve çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Afşin Yurdakul”dan söz edeceğiz.

Afin Yurdakul Kimdir?

 • Haber spikeri.

1982 senesinde doğan Afşin Yurdakul, lisans eğitimini Columbia Üniversitesi’nin Gazetecilik Fakültesi Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olmasının ardından CBS, El Cezire ve SkyNews gibi .eşitli kanallarda görev alan Yurdakul, öte yandan bazı yabancı dergilerde İngilizce olarak çeşitli yazılar kaleme almıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra ilk olarak NTV kanalında görev alan Afşin Yurdakul, daha sonra bu kanalda iki sene çalışmış ve akabinde Habertürk kanalına geçiş yapmıştır. 2013 senesinden itibaren Habertürk ekranlarında görev yapan Yurdakul, bu kanalda ilk olarak ”Eksen” programını sunmuştur. Bu programda ilk kez seyirci karşısına geçen Yurdakul, daha sonra ”Habertürk Manşet” ve ”Nedir Ne Değildir” isimli programları ile sunuculuğunu geliştirmiştir. Kendisinin Mehmet Emin Yurdakul ile bir ilişkisi yoktur.

2018 senesinde büyük bir başarı gösteren Afşin Yurdakul, Gazetecilik Vakfı’nın ilk kez Türk gazeteciler adına açtığı Robert L. Long bursunu kazanmıştır. 27 gazeteci ile beraber bir sene boyunca Harvard Üniversitesi’nde Suriye’de yaşanan insanlık krizi ile alakalı araştırmalarda bulundu. Göstermiş olduğu üstün başarı ve ABD’de gerçekleştirdiği araştırmaların akabinde tekrardan Habertürk’e geçiş yaptı ve görevine tekrar dönmüştür.

Kendisi hakkında merak edilen önemli sorulardan biri de boyu ve kilosudur. Afşin Yurdakul’un boyu ve kilosu aşağıdaki gibidir:

 • Boy: 1.78
 • Kilo: 52

Afşin Yurdakul ile İlgili Aramalar

Google’da Afşin Yurdakul ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Afşin Yurdakul estetik Afşin yurdakul mehmet emin yurdakul Afşin Yurdakul İngilizce Afşin Yurdakul LinkedIn Afşin yurdakulun babası Afşin yurdakul annesi Hülya Hökenek Afşin ne demek

İlgili Diğer Biyografiler

One thought on “Habertürk Spikeri Afşin Yurdakul Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

 • Kasım 25, 2020 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  Afşin evladım çabuk çabuk konuşma.. hızlı konuşma demiyorum.. tempolu konuşma demiyorum.. tamperemanlı konuşma demiyorum..çabuk çabuk konuşma diyorum .. yaptığın program ne olursa olsun kökü söylediğinin anlaşılır duyulur hazmedilir olması gerek.. 5323174595 ..
  Hamil: Veyis beye ilettin kötü düblajcıları taklit etmesin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.