Ahmet Ercanlar Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Ahmet Ercanlar kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini, biyografini, burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Ahmet Ercanlar”dan, nereli ve kaç yaşında olduğundan, hangi takımı tuttuğundan söz edeceğiz.

Ahmet Ercanlar Kimdir?

  • Spor yorumcusu ve muhabiri
  • Gazeteci
  • Yazar

Özellikle Ali kitabı ie gündeme gelen ve medyada Fenerbahçeli kimliği ön plana çıkan gazeteci Ahmet Ercanlar, daha sonra da Bana Fenerbahçe’yi Anlat” isimli kitabı ile piyasaya ikinci kitabını sürmüştür. Ahmet Ercanlar, kitaplardan gelen paraların Fenerol kampanyasına bağışlanacağını belirtmiştir.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Ahmet Ercanlar, Ocak 2010 tarihinden itibaren Hürriyet‘in Fenerbahçe muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. Uzun bir süre bu görevde kalan Ahmet Ercanlar 2019’un başlarında ise görevinden alınmıştır.

Ahmet Ercanlar, özellikle Ali Koç’a olan desteği nedeniyle Fenerbahçe içindeki bazı çevreler tarafından istenmeyen adam olarak seçildiğini ifade etmiş ve Ali Koç’un başkan olarak seçilmesinin ardından takım içindeki bazı kişilerin, alınan başarısız sonuçların ardından Ali Koç’un istida edeceğini beklediklerini dile getirmiştir. Yine Ahmet Ercanlar’ın aktardıklarına göre Ali Koç, her şeye rağmen takımı içinde bulunduğu zor durumundan bir an önce kurtulması için daha çok çaba sarf etmiş ve istifasını bekleyenleri ters köşe yapmıştır.

Görevinden alınması ile ilgili Haber Global’de yayınlanan Kontra isimli programda soruları yanıtlayan Ahmet Ercanlar, Ali Koç’a olan desteği nedeniyle Hürriyet’teki görevine son verildiğini açıklamıştır. Konuşmasında her şeye rağmen Hürriye’e teşekkür ettiğini dile getiren Ahmet Ercanlar, bu yerlere gelmesinde en büyük payın Hürriyet Gazetesi olduğunu da belirtmiştir.

Ahmet Ercanlar Hangi Takımlı?

Medyada açıkça görülebildiği ve kitaplarından da anlaşılacağı üzere Ahmet Ercanlar sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Öte yandan Ahmet Ercanlar’ın Süleyman Aren ve Ulaş Eren adında iki çocuğu vardır.

Ahmet Ercanlar ile İlgili Aramalar

Google üzerinde Ahmet Ercanlar ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; ahmet ercanlar kimdir, ahmet ercanlar kitap, ali ahmet ercanlar, ahmet ercanlar ali koç, ahmet ercanlar galatasaray, ahmet ercanlar fenerbahçe transfer, ahmet ercanlar hürriyetten neden kovuldu

Diğer Spor Yorumcusu ve Spor Muhabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.