Biyografi

Spor Yorumcusu Mehmet Ayan Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Mehmet Ayan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesine burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca spor yorumcusu Mehmet Ayan’dan söz edeceğiz.

Mehmet Ayan Kimdir?

  • Spor yorumcusu
  • Sunucu

1975 yılında dünyaya gelen Mehmet Ayan’ın aslen (memleketi) Isparta Senirkentli olduğu bilinmektedir. Ayan, 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur.

1995 yılında Best FM isimli radyoda gazetecilik kariyerine adım atan Mehmet Ayan, daha sonra burada Haber Müdürlüğü görevine kadar terfi etmiştir. Mehmet Ayan daha sonra çeşitli kanallarda farklı pozisyonlarda görev almıştır. Ayan günümüzde televizyon kanallarında yorumcu, sunucu ve yönetmen olarak çalışmaktadır.

Star Grubu Radyolarının haber merkezini kuran Mehmet Ayan, burada 2 yıl müdür olarak görev yapmıştır. Ardından Alem FM, at yarışı yazarlığı ve program sunuculuğu, Lig TV 3 Korner 1 Penaltı, NTV Kırmızı Çizgi çeşitli program ve kanallarda görev almıştır.

Son olarak Ağustos 2018 itibariyle Life+ TV’de Uğur Karakullukçu ve Serdar Ali Çelikler ile birlikte Kırmızı Çizgi+ isimli programı sunmaya devam etmektedir.

Mehmet Ayan Hangi Takımlı

NTV Spor’un kapanmasının ardından pek çok kanalda spor yorumculuğu yapan ve haftanın önemli tartışma konularını değerlendiren Mehmet Ayan, pek çok konuşmasında Fatih Terim’e övgülerde bulunmuş ve Galatasaray lehine sözler söylemiştir. Çeşitli spor programlarında da Galatasaray’dan olumlu yönde bahseden Mehmet Ayan, herhangi bir programda da Galatasaraylıyım dememiştir. Bir Ekşi Sözlük yazarının hangi takımlı olduğu yönündeki görüşleri ise şöyledir;

kendini “galatasaraylı” diye tanıtsa da birkaç sezondur net şekilde ibfk şampiyonluğu için propaganda yapmakta olan antipatik karakter. bunun sebebi de çok basit: abdullah avcı ile çok yakın bir ilişkisi var. anlattıklarına bakılırsa canı istediği zaman avcı’ya telefonla ulaşabilen, her istediğini sorabilen, birlikte oturup kalkabilen bir kişi. ibfk şampiyon olursa, avcı sayesinde ibfk kafilesi ile bedava avrupa turu yapmak, bu turlar sırasında önemli futbol adamları ile tanışmak ve “avcı ile başbaşa” temalı özel haberler yapmak gibi hayaller kurduğuna kalıbımı basarım. diğer taraftan, fatih terim karşısında ise herhangi bir basın mensubudur. ceketini iliklemeden, randevu talep etmeden muhatap olamaz terim’le. herkes kendi küçük dünyasında hesaplar içinde anlayacağınız. hala bu adamı “galatasaraylı” diye tanımlayan entry’ler yazmayın bir zahmet.

Gül Baba Gafı

Serdar Ali Çelikler ve Erbatur Ergenekon’un da yer aldığı Kırmızı Çzigi isimli programda Galatasaray Lisesi ve idari yapısı hakkında konuşan Mehmet Ayan, ‘Galatasaraylıyım diyorsan eşek gibi okuyacaksın, kusura bakmayın. Galatasaraylıyım diyorsan Gül Baba’yı bileceksin‘ demiş ancak Serdar Ali Çelikler’in ‘Gül Baba kimdir anlatır mısın‘ sorusuna ise büyük bir gafa imza atarak ‘imam’ demiştir.

Mehmet Ayan Hakkında Yapılan Diğer Aramalar

mehmet ayan hangi takımlı, mehmet ayan yazıları, mehmet ayan istek, mehmet ayan evli mi, mehmet ayan memleketi, mehmet ayan galatasaray lisesi, mehmet ayan life

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds