Biyografi

Spor Yorumcusu Cem Dizdar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımı Tutuyor?

Cem Dizdar kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini, biyografisini, burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Cem Dizdar”dan söz edeceğiz. 

Cem Dizdar Kimdir? 

— Köşe Yazarı 

— Spor Yorumcusu 

— Yazar 

TRT Spor ekranlarında Serkan Yetkin ile yaptığı Spor Manşet isimli program ile ünlenen Cem Dizdar, aynı zamanda Fanatik gazetesinde de köşe yazarlığı yapmaktadır. Sivri kişiliği ve eleştirel kimliği ile dikkatleri üzerine çeken Cem Dizdar, ekranların sevilen isimleri arasında yer alıyor. 

1965 yılında Samsun’da dünyaya gelen Cem Dizdar, ilkokul eğitimine Demircisuyu köyünde başlamış daha  sonra da Giresun’da Mithatpaşa İlkokulu’nda devam etmiştir. Dizdar, ilkokul eğitimini Samsun’daki Çiftlik Mustafa Kemal İlkokulu’nda bitirmiştir. Ortaokulu ise İlkadım Ortaokulu’nda tamamlamıştır. Liseyi ise yine Samsun’da bulunan 19 Mayıs Lisesi’nde tamamlamıştır. 

İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Matematik Bölümü’ne başlayan Cem Dizdar, bu bölümü yarıda bırakarak İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okumaya karar vermiştir. 

Müzikle arası iyi olan Cem Dizdar, çocukluğunu geçirdiği Samsun’da yaz kamplarında keman ve kanun gibi enstrümanları çalmaya başladı. Daha sonra ise klarnete ilgi duydu. 19 Mayıs Lisesi’nde ise ilk korsan gösterisine imza attı. 

Ailesi ve Kişiliği 

Cem Dizdar’ın annesi Birsen Hanım; babası ise Veysel Bey’dir. Veysel Bey vefat etmiştir. Ersin ve Esra adında da iki kardeşi vardır. TRT Spor ekranlarında yayınlanan Spor Manşet isimli programdaki çıkışları ve konuşmaları ile dikkat çeken Cem Dizdar, agresif kimliği ile ön plana çıkıyor. Futbol dünyasına ilişkin sorunlardan, futbolcuların yaşadığı problemlerden ve Türk futbolunun aksayan yönlerinden detaylıca söz eden Cem Dizdar, özellikle bu meselelerden oldukça muzdarip birisi. Programı takip edenler rahatlıkla hangi konularda agresifleştiğini görebilir. Dizdar’ın sert ve agresif kişiliği, birçok mesele hakkında yaptığı sistem eleştirisi ve düzenlemelere ilişkin yetersizliklerden bahsetmesi kendisi hakkında “solcu mu” sorularının sorulmasına neden olmuştur. 

Sıkı bir Samsunspor taraftarı olan Cem Dizdar, tuttuğu takım hakkında Kırmızı Beyaz Siyah: Samsunspor adında derlemesini Mehmet Yılmaz’ın yaptığı İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı yazmıştır. 

Cem Dizdar, TRT Spor ekranlarında yayınlanan Spor Manşet isimli programda hafta içi her gün saat 11’de Serkan Yetkin ile izleyici karşısına çıkmaktadır. 

Cem Dizdar ile İlgili Aramalar 

Google’da Cem Dizdar hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; cem dizdar kimdir biyografi, cem dizdar solcu mu, cem dizdar yaşı, cem dizdar galatasaray, cem dizdar fenerbahçe, cem dizdar selin barlas, cem dizdar trt, cem dizdar samsunspor

Diğer Spor Yorumcuları ve Spor Muhabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds