Biyografi

Eski Süper Lig Hakemi ve Polis Memuru Bünyamin Gezer Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Süper Ligin eski hakemlerinden olan Bünyamin Gezer kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ligimizin eski hakemlerinden ve eskir bir polis memuru olan Bünyamin Gezer’den söz edeceğiz.

Bünyamin Gezer Kimdir?

Bünyamin Gezer, eski Süper Lig hakemi ve polis memuru. 9 Aralık 1972 tarihinde Amasya’da dünyaya gelen Bünyamin Gezer, hakemlik kariyerine 1990 yılında başladı ve hakemlik kariyerini 2011 yılına kadar aralıksız sürdürdü. Hakemlik kariyerinde 350 profesyonel lig maçına çıkan Bünyamin Gezer, 4 büyük takımların da 90 maçında düdük çaldı. 3 büyüklerin 70’in üzerinde maçını kendisi yönetti.

Hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra ilk önce TRT Spor’da spor yorumculuğu yapmaya başlayan Bünyamin Gezer, 2012 yılında Kahramanmaraş Belediye Sportif kulübünde sportif direktör görevine başladı. 2014-2015 sezonunda ise Merkez Hakem Kurulu’nda görev alan Gezer, burada başkan vekilliği görevini sürdürdü. Bu sürecin sonunda da tecrübe ve birikimlerini başka hakemlere aktarmaya devam etmektedir.

Bünyamin Gezer’in Hakemliği

Bünyamin Gezer hakemliği döneminde genel olarak istikrarlı bir profil çizen Bünyamin Gezer, zaman zaman da eleştiri oklarının hedefi olmuştur. Sözcü Gazetesinin haberine göre Bünyamin Gezer, bir maçta yaptığı skandal hatayı kendi ağzından şöyle anlatmıştır:

‘Yalova’da bir maç yönetiyorum. Yalova Ispartaspor maçı. Bir şut atıldı, kaleci atladı topa. Top bana göre kornere çıktı, elim kornerde. Ama korneri atacaklar aut atılacak gibi orta sahaya yerlerine gidiyorlar, diğerleri de aut atmaya hazırlanıyorlar. Bu arada yardımcı hakem de autu göstermiş, herkes aut bekliyor benim kol böyle kaldı havada. Bir baktı çocuklar hocanın kolu kornerde. Kaleci geldi ‘Hocam vallahi billahi elime değmedi’ dedi. Ben de tepkilerden anladım zaten eline değmediğini. Ne yapacağız yani verdik kararı. ‘Hocam gol yeriz vallahi’ dedi. Dedim geç yerine. Neyse korner atıldı, tabii top havadayken kaleci çıkarken bir faul uydurdum çaldım. Futbolcu dedi ki sonra ‘Hocam ne var dedi?’ Dedim ‘Telafi var’. Oğlum dedim olmayan korneri atarken iyi de olmayan faulü çalınca mı kötü?’. (Kaynak: Skor-Sözcü)

Bünyamin Gezer, şu anda çeşitli spor kanallarında maçların analizlerini ve yorumlarını yapmaya devam etmektedir. Biyografi kategorisi için sitemizin ”Biyografi” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds