Biyografi

Haldun Domaç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Haldun Domaç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Haldun Domaç”dan söz edeceğiz.

Haldun Domaç Kimdir?

  • Spor yorumcusu, gazeteci ve yazar.

2 Ağustos 1957 tarihinde Giresun’un Tirebolu ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde dünyaya gelen Haldun Domaç’ın annesi Güler Hanım; babası ise memur Atilla Domaç’tır. Domaç’ın babası Giresun annesi ise Rizelidir.

İlkokul eğitimine Giresun’da bulunan Bulancak Atatürk İlkokulu’nda başlayan Haldun Domaç, daha sonra 1967 yılında Fatih Ulubatlı Hasan İlkokulu’na devam etti. Ortaöğretimini ise Ahmet Rasim Ortaokulu’nda tamamlayan Domaç, lise eğitimini de Pertevniyal Lisesi’nde almıştır.

1979 yılında İstanbul Üniversitesi’nin Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olan Haldun Domaç, üniversite eğitimi devam ederken iki yıla yakın SSK Eminönü şubesinde memurluk görevinde bulunmuştur.

Spor Yazarı ve Yorumcusu Haldun Domaç’ın Spor Kariyer

Gençliğinde birçok amatör takımda top koşturan Haldun Domaç, Sarıyer Spor Kulübünde de profesyonel olarak futbol oynamış ancak futbolculuk kariyeri iyi gitmemiştir. Bilek güreşi antrenörlüğü de yapan Haldun Domaç ayrıca Türkiye’de Bilek Güreşi Organizasyonu’nun da kurucu isimleri arasında yer aldı. Uzun bir süredir A Spor ekranlarının vazgeçilmez isimleri arasında yer alan Haldun Domaç, burada çeşitli spor programlarında yorumculuk yapmıştır. Son olarak da Mustafa Göksu’nun sunduğu Son Sayfa programında yorumculuk yapmaktadır.

Gazeteciliğe ilk adımını Günaydın Gazetesinde atan Haldu n Domaç, burada 1979’da çalışmaya başlamış ve dokuz sene burada görev yapmıştır. Öte yandan Gölge Adam Gazetesi bünyesinde spor müdürü olan Haldun Domaç, daha sonra çeşitli kanal ve kurumda; yazı işleri müdürlüğü, haber müdürlüğü, basın danışmanlığı, ekonomi ve spor muhabirliği, spor istihbarat şefliği, spor yazarlığı, spor servisi yönetmenliği, program Sorumlusu, yönetmen yardımcılığı, program yorumcusu ve sunucusu gibi pek çok pozisyonda çalışmıştır.

Real Madrid’in savunma oyuncusu Sergio Ramos’a arabasını sattığı haberi ile gündeme gelen Haldun Domaç, aynı zamanda Fatih Terim’in düşmekten kurtardığı isim olarak da hafızlara kazınmıştır.

Haldun Domaç Hangi Takımlı?

  • Fenerbahçe

Haldun Domaç ile İlgili Aramalar

Haldun Domaç hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; haldun domaç evi, haldun domaç eşi, haldun domaç kariyeri, haldun domaç futbolculuk kariyeri, haldun domaç galatasaray haldun domaç gençliği, haldun domaç arabasi haldun domaç yaş

( Eşi ve evi hakkında detaylı bir bilgiye ulaşılamamıştır. )

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds