Biyografi

Nebil Evren Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Nebil Evren kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Nebil Evren”den söz edeceğiz.

Nebil Evren Kimdir?

— Spor yorumcusu

Spor yorumcusu ve gazeteci Nebil Evren, 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini burada tamamlayan Evren, lise eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Üniversite eğitiminden sonra sektöre adım atan Nebil Evren, ilk başta Kanal D bünyesinde stajyer olarak işe başladı. Stajının bitmesinin ardından yine burada muhabir ve sunucu olarak işe başlamıştır. 2003 senesinde Doğan Haber Ajansı’nda görev yapan Nebil Evren, burada kısa bir süre çalışmış ve ardından yedi yıl boyunca görev yapacağı CNN Türk’e geçmiştir. Buradaki görevi sırasında sunuculuk ve yönetmenlik yapan Nebil Evren, bu kanalda haftalık futbol programları ‘’Futbolmania’’ ve ‘’Futbolizm’’ dışında Formula 1 programı olan ‘’Pit-Stop’’u sundu. İlk kez gerçekleştirilen Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinde hem yayının organizasyonunda hem de yayınlarda aktif rol alan Nebil Evren, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının da spikerliğini yaptı.

2011 senesinde CNN Türk’teki görevinden ayrılan Nebil Evren, daha sonra uluslararası yayın yapan Al Jazeera English ve Al Jazeera Arapça kanallarına canlı bağlantılar kurarak bilgiler aktardı. 2007 senesinde NTV Spor ile anlaşan usta isim kanalın kapanmasının ardından NTV ekranlarında Ali Ece ile birlikte 90+ programını hazırlayıp sunmaktadır.

Hangi Takımlı?

Düzgün diksiyonu ve görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve kısa sürede ekranların sevilen isimlerinden biri haline gelen Nebil Evren Galatasaray taraftarıdır.

Ekran karşısındaki duruşu, futbol başta olmak üzere diğer spor branşları hakkındaki bilgisi, konuşmalarındaki akılcılığı ve efendi kişiliği ile izleyenlerin takdir ve beğenisini kazanan Nebil Evren, çeşitli röportaj ve özel davetlere de katılım göstermekte ve birçok konuda görüşlerini paylaşmaktadır.

Nebil Evren ile İlgili Aramalar

Google üzerinden arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; nebil evren arap, ntvspor nebil evren kimdir, nebil evren eşi kim, nebil evren aslen nereli, nebil evren kaç yaşında.

Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi