Biyografi

Spor Yorumcusu Savaş Çorlu Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Takımı Tutuyor?

Spor yorumcusu Savaş Çorlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca spor yorumcusu Savaş Çorlu’dan söz edeceğiz.

Savaş Çorlu Kimdir?

  • Spor yorumcusu
  • Muhabir, gazeteci ve köşe yazarı

A Spor’da takımların maç sonu değerlendirmelerini, transfer haberlerini ve takımlarla ilgili son gelişmeleri izleyici ile paylaşan Savaş Çorlu, 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yaşamının büyük bir bölümünü futbolla geçiren Savaş Çorlu, gazetecilik mesleğini de uzun yıllar sürdürmektedir.

Savaş Çorlu, Fotomaç gazetesinde köşe yazarlığı yapmasının yanı sıra A Spor’un Galatasaray muhabirliğini de yapmaktadır. Öte yandan takımlarla ilgili gelişmeleri ve transfer haberlerini de A Spor ve Fotomaç’ta paylaşmaktadır.

Bir dönem Sabah gazetesinin spor servisinde çalışan Savaş Çorlu’nun Aras adında 10 yaşında bir de oğlu vardır. Savaş Çorlu halen A Spor’da Spor Ajansı programında yorumculuk yapmaktadır. Kendisine daha çok Emre Bol eşlik etmektedir.

Hangi Takımı Tutuyor?

Savaş Çorlu hakkında en çok merak edilen konu başlıklarından biri de hangi takımı tuttuğu. Savaş Çorlu, çalıştığı pozisyondan da anlaşılacağı üzere koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Savaş Çorlu, A Spor ekranlarından birçok kez Galatasaray lehine yorumlar yapmıştır.

Savaş Çorlu Galatasaray taraftarı olmasına rağmen DursunÖzbek yönetimini Mustafa Cengiz yönetimine tercih edeceğini belirtmiş, bu durum Galatasaraylılar tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

Emre Bol ile Olan Tartışması

Ceyda Dönmez’in sunduğu Spor Ajansı isimli programda Rizespor ile Galatasaray arasında oynanan ve Galatasaray’ın son dakikalarda bulduğu gollerle 2-3 galip gelmesi sonrasında Emre Bol ve Savaş Çorlu arasında uzun süren bir gerilim yaşanmış ve Emre Bol’un ‘Fenerbahçe bu durumda olsa sevinirsem en adi şerefsizim’ demesi üzerine Savaş Çorlu da cevaben ”2011 şampiyonluğuna sevindin mi’ demiştir.

İlgili Aramalar

Google üzerinde Savaş Çorlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; savaş çorlu futbolcu, savaş çorlu ne dedi, savaş çorlu biyografi savaş çorlu nerelidir savaş çorlu kimdir nerelidir savaş çorlu kaç yaşında savaş çorlu hangi takımlı savaş çorlu şenol çorlu

Diğer Spor Yorumcuları ve Spor MuhabirleriBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds