Amin Abbasov Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Amin Abbasov kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Amin Abbasov’dan söz edeceğiz.

Amin Abbasov Kimdir?

  • Oyuncu, müzisyen, şarkıcı, seslendirme sanatçısı, dublör ve sunucu.

Kariyerinde çok yönlü kişiliği ile dikkat çeken ve özellikle müzisyenliği ile dikkatleri üzerine çeken Amin Abbasov,

Kaç Yaşında?

10 Temmuz 1994 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gelmiştir. 2010 senesinde radyo yayınları yapmaya başlayan Amin Abbasov, buradaki sunuculuk deneyiminden sonra bir müzik albümü çıkarmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Sabahattin Yakut Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Çok yönlü kişiliği ile bilinen Amin Abbasov, aynı zamanda çizgi film dublörlüğü ve seslendirmesi ile dizi ve reklam müziklerinin seslendirmesini yapmaktadır. Öte yandan 2011 senesinde Oktay Kaynarca, Öykü Çelik, Meltem Cumbul, Vural Çelik ve Asuman Dabak gibi önemli isimlerin kadroda olduğu romantik komedi türündeki Nuri isimli dizide oyunculuk da yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Yağmur Çokgenç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Aynı zamanda Ağlama, Neden Olmasın, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı, Evleniyoruz ve Şaşkın gibi şarkılarla da geniş bir hayran kitlesi tarafından tanınmış ve popüler hale gelmiştir.

Boyu?

Amin Abbbasov hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri de boyunun kaç olduğudur. Oyuncu, müzisyen, şarkıcı, seslendirme sanatçısı, dublör ve sunucu olan Amin Abbasov 1.84 boyundadır.

İlginizi Çekebilir:  Aykut Oray Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi? Oynadığı Dizi ve Filmler?

Diğer Yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi