Gündelik Hayat

Brain Test ”Bu Bebek Durmadan Ağlıyor Yine Donu da Temiz Aslında” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test oyunun son zamanlarda bu kadar popüler olmasında sorulan soruların zorlayıcı ve kafa karıştırıcı olması elbette önemli bir faktör ancak oyunda sorulan soruların zorlayıcılığı olması da diğer önemli bir faktör olarak göze çarpıyor. Bu oyunda sorulan sorular zaman zaman kullanıcılar tarafından Google’da da sıkça aratılıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan zorlu sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”bu bebek durmadan ağlıyor yine donu da temiz aslında” sorusundan söz edeceğiz.

Bu Bebek Durmadan Ağlıyor

Brain Test oyununda sorulan klasik kelime oyunu içeren sorulardan biri de bu bebek ağlaması sorusudur. Bebeğin gözyaşlarını silmeye çalışsanız dahi bebek ağlamaya devam edecek ancak bir şekilde bebeği susturmanız lazım. Oyunda kullanıcılar telefonlarını sallayarak ya da yan çevirerek bölümü geçmeye çalışıyor. Ancak bir şekilde bebeğin susmasına yardımcı olmamız gerekiyor ki bölümü geçelim. Peki bu bebek nasıl susacak?

Doğru Cevap: Dondurma

İyi de ortada dondurma yok ki diyebilirsiniz. Doğru ne ekranda ne de soru cümlesinde böyle bir ifade yok ancak dikkatle bakarsanız soru cümlesinde don ve durma kelimelerinin olduğunu göreceksiniz. Bu iki kelimeyi aldığınız ve birbiri ile birleştirdiğiniz zaman ekranda bir tane dondurma belirecek ve doğru cevabı vermiş olacaksınız. Brain Test’te artık bir klasik haline gelen kelime oyunlarına iyi alışmanız gerekiyor.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Brain Test’te yer alan soruların doğru çözümleri için ilk önce yapmanız gereken soru cümlelerini iyi okumak. Soru cümlelerini okuduktan sonra sorunun cevabını da aşağı yukarı doğru vermiş olacaksınız. Öte yandan Brain Test oyununda soruların çözümü için ekranı ters çevirmek, yan çevirmek, ekranı sağa ya da sola yaslamak, ters döndürmek gibi çareler de zaman zaman işe yarayabiliyor. Bunları denemekten imtina etmeyin.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi