Gündelik Hayat

Brain Test 147. Seviye “Arabanın Nehri Geçmesine Yardım Et” Sorusunun Cevabı Nedir?

Arabanın nehri geçmesine yardım et sorusunun cevabı nedir? Brain Test isimli oyunun 147. seviyesinde sorulan “arabanın nehri geçmesine yardım et” sorusunun cevabı nedir? Bu ve benzeri sorularla son zamanların en çok oynanan, indirilen ve beğenilen oyunları arasında yer alan Brain Test isimli zeka oyunu, gerek AppStore’da gerekse diğer oyun indirme platformlarında kendi kategorisinde ilk sıralarda yer alıyor. Sorular zaman zaman zeka sınırlarını zorlayan cinsten olsa da sorular genel olarak fazla dikkat ve odaklanma istiyor. Sorular bazen epey kafa karıştırıcı olduğunda ise kullanıcılar soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “arabanın nehri geçmesine yardım et” sorusundan söz edeceğiz. 

Arabanın Nehri Geçmesine Yardım Et 

Oyunda bir arabanın aslında nehir olmayan bir su birikintisi üzerinden geçmesi lazım ancak araç, başka yollardan bu nehrin üzerinden geçemiyor. Nehrin suyu aracın boyunu aştığından bu imkansız ancak oyunda istenen bizden bir şekilde arabanın nehri geçmesine yardım etmemiz. Ekranda yer alan objelere göz attığımızda bir ağaçtan başkasını göremiyoruz ancak daha önce de belirttiğimiz gibi oyun aslında zeka değil odaklanma istiyor. Dikkatli bakarsak sorunun doğru cevabını bulabiliriz. Nasıl? 

Sorunun Doğru Cevabı: Bulutu Güneş’in Önüne Çek

Evet, ilk önce bulutu saklandığı ağacın yaprakları arasından çıkarıp güneşin önüne almamız gerekiyor. Daha sonra da bu bulutu alıp güneşin önüne çekmemiz gerekiyor. Ardından nehrin havanın soğumasından dolayı buzla kaplı olduğunu görüyoruz. Sorunun cevabı da bu şekilde verilebiliyor. İşte bu kadar kolay. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu oyunun en temel hareket noktası dikkat ve odaklanma. Eğer soruları doğru okur ve anlarsanız sorunun cevabını hemen verebilirsiniz ancak bazı sorulardaki kelime oyunlarına dikkat etmek gerekiyor. Öte yandan bazı sorularda telefonu sallamak ya da yan çevirmek de zaman zaman bölümü geçebilmek için yeterli olabiliyor. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi