Gündelik Hayat

Brain Test ”Kara Koyun Nerede” Sorusunun Doğru Cevabı Nedir?

Brain Test, son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri. Yüzbinlerce oyuncunun oynadığı bu oyunda sorulan sorular birbirinden oldukça farklı ve her soru birbirinden zorlayıcı. AppStore’da en çok indirilenler arasında yer alan Brain Test oyununda sorulan çoğu sorunun cevabını oyuncular başta Google olmak üzere çeşitli arama motorlarına soruyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan diğer sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”kara koyun nerede” sorusundan söz edeceğiz.

Kara Koyun Nerede?

Bu soru da tıpkı diğer sorular gibi kelime oyunu içermektedir. Bu sorunun doğru cevabını da soru tümcesinde gizli. Kara koyun nerede sorusunda ekranda yer alan koyunların üçü de beyaz. Ancak soruda bizden istenen kara koyunu bulmak. Peki sorunun doğru cevabı ne?

Sorunun doğru cevabı ne?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sorunun doğru cevabı kelimelerde gizli. Bu sorunun doğru cevabı ise cümlede yer alan ”kara” kelimesini üç koyun içerisinde en üstte olanın üzerine çektiğiniz zaman doğru cevabı bulmuş oluyorsunuz.

Brain Test Soruları Nasıl Çözülür?

Brain Test oyununda oyuncuların en çok dikkat etmesi gereken nokta soru tümcelerinin doğru anlaşılması gerekiyor. Bu oyunda en kritik yer soruların sorulduğu alanlar yani en yukarıda yazılanlar. Bazı soruların cevapları olduğu gibi bu cümlelerin içinde yer alabiliyor. Bu nedenle soru tümcelerine özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Öte yandan bazı sorularda telefonunuzu sallamak, yan çevirmek, ters çevirmek ya da sola veya sağa çevirmek gerekiyor. örneğin zar sorusunda telefonunuzu sallamak lazım. Bu nedenle bölümleri geçebilmek için sorularda telefonun hareket sensöründen faydalanın.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.