Gündelik Hayat

Brain Test “Türkiye’nin Ortasında Ne Var” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test, son zamanların en çok oynanan mobil oyunlarının başında geliyor. Özellikle AppStore ve benzeri oyun platformlarında en çok indirilen zeka oyunlarından olan Brain Test, bugün yüz binlerce kişi tarafından oynanıyor. Brain Test oyununda sorulan soruların önemli bir çoğunluğu Google başta olmak üzere pek çok arama motorunda aratılıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan çeşitli seviyelerdeki sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”Türkiye’nin ortasında ne var” sorusundan söz edeceğiz.

Türkiye’nin Ortasında Ne Var?

Brain Test’in klasik olarak sorduğu soru tarzından biri de kelime oyunlarıdır. Bu tarz sorularda sorulmak istenen aslında gerçekten de ilk akla gelen değildir. Daha önceki yazılarımızda bu tarz sorulardan söz etmiştik. Örneğin haftada iki kez, ayda bir kez yılda hiç olmayan sorusundan söz etmiştik. Bu sorunun cevabı ”A”. Bu soru özelinde de ‘Türkiye’nin ortasında ne var’ sorusuna yanıt vereceğiz.

Doğru Cevap: K

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Brain Test’te en çok başvurulan yöntem kelime oyunlarıdır. Bu sorunun cevabının K olmasının sebebi de gerçekten de Türkiye’nin ortasında ne olduğu değil Türkiye kelimesinin ortasında hangi harf olmasıdır. Nitekim Türkiye kelimesi 7 harften oluşuyor. K harfinin sağında ve solunda üç harf var. Dolayısıyla K harfi Türkiye harfinin tam ortasındadır.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu soru özelinde de görüldüğü üzere Brain Test’te en çok dikkat etmeniz gereken nokta kelime oyunlarıdır. Kelime oyunlarına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Öte yandan bazı sorularda telefonu sallayarak ters veya düz çevirerek seviyeyi geçebilirsiniz.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi