Gündelik Hayat

Brain Test “Yer Çekimini Keşfet” Sorusunun Cevabı Nedir?

Yer çekimini keşfet sorusunun cevabı nedir? Brain Test oyununda sorulan “yer çekimini keşfet” sorusunun doğru cevabı nedir? Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan ve bu soruların cevaplarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “yer çekimini keşfet” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test: Yer Çekimini Keşfet 

Oyunda elma ağacı altında yatan bir adam görünüyor. Bu adam sizin de tahmin ettiğiniz gibi Isaac Newton yani yer çekimini bulan kişi. Soruya doğru cevap verebilmek için evvela Newton’un kafasına elma düşmesi olayını bilmek lazım. 

Sorunun Doğru Cevabı: Ağacı Sallayın 

Yer çekiminin hikayesini öğrendikten sonra ekranda yer alan ağacı sallamak için telefonu hareket ettirin ve böylece elmanın Newton’un kafasına düşmesine neden olun böylece yer çekimini keşfetmiş olacaksınız. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Bu soruda da görüldüğü üzere bazen telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola hareket ettirmek de bir çözüm olabiliyor. Öte yandan soru cümlelerini iyi okumak ve anlamak gerekiyor. Aynı zamanda ekranda yer alan her obje bir cevap olabilir. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi