Gündelik Hayat

Yaşlı Büyük Annemin Üç Çocuğu Var Bize En Az Kaç Sandalye Lazım Olur?

Yaşlı büyük annemin üç çocuğu var. Çocuklarının hepsi evli ve en az bir çocukları var. Teyzemin üç yeğeni var. Akşam yemeğinde bize en az kaç sandalye lazım olur? Daha önceki yazılarımızda çeşitli zeka sorularından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “yaşlı büyük annemin üç çocuğu var. Çocuklarının hepsi evli ve en az bir çocukları var. Teyzemin üç yeğeni var. Akşam yemeğinde bize en az kaç sandalye lazım olur” sorusundan söz edeceğiz. 

Yaşlı Büyük Annemin Üç Çocuğu Var Bize En Az Kaç Sandalye Lazım Olur? 

Cevap: 11 

Yaşlı büyük annemin üç çocuğu var, çocuklarının da tamamı evli, yani hem kendileri hem de eşleri var. Yaşlı büyük anne, çocukları ve çocuklarının eşleri ile toplamda 7 oluyor. Teyze ve üç yeğeni de dahil edildiğinde cevabımız 11 oluyor. 

Yaşlı büyük annemin üç çocuğu var. Çocuklarının hepsi evli ve en az bir çocukları var. Teyzemin üç yeğeni var. Akşam yemeğinde bize en az kaç sandalye lazım olur sorusunun cevabı 11’dir. 

Diğer Sorular

“Haftada iki Kez ayda bir kez yılda hiç olmayan nedir” sorusu da yine Brain Test zeka oyununda sorulan ve oyuncuların zorlandığı diğer bir sorudur. Bu sorunun cevabı ise; 

Bu sorunun “A” olmasının nedeni ise ipucunda da belirtildiği üzere kelimelerde saklıdır. Kelimelere baktığımızda hafta kelimesinde iki kez olan “A” harfidir. Ay kelimesinde bir kez olan da yine “A” harfidir. Yıl kelimesinde ise hiç “A” harfi yoktur. 

Dolayısıyla “haftada iki kez ayda bir kez yılda ise hiç olmayan nedir” sorusunun cevabı “A” harfidir. 

Kurbağa uçmak istiyormuş sorusunun cevabı ise kurbağanın burnunu sıkmak. Kurbağanın burnunu sıktığınız zaman doğru cevabı vermiş olursunuz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds