Gündelik Hayat

Brain Test ”Kırmızı Işıkta Beklerken Radyodan Dinledim Bu Bilmeceyi: Bil Bakalım Boğa Nerede” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanlarda AppStore’da en çok indirilen oyunlar arasında yer alan Brain Test, özellikle zorlayıcı soruları ile dikkat çekiyor. Yüzbinlerce kişinin oynadığı oyunda yüzden fazla seviye bulunuyor. Brain Test zeka soruları oyununda en çok zorlanılan seviyelerden olan 36. bölümde sorulan bir soru Google’da da aratıldı. ”Kırmızı ışıkta beklerken radyodan dinledim bu bilmeceyi bil bakalım boğa nerede” sorusu da bunlardan biri. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan zorlayıcı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ” Kırmızı ışıkta beklerken radyodan dinledim bu bilmeceyi bil bakalım boğa nerede” sorusundan söz edeceğiz.

Kırmızı ışıkta beklerken radyodan dinledim bu bilmeceyi bil bakalım boğa nerede?

Oyunda ekranda çok sayıda inek göze çarpıyor ancak soruda bizden istenen boğanın nerede olduğu. Ancak ekranda yer alan ineklerin herhangi birini seçseniz dahi doğru cevabı vermiş olmuyorsunuz. Sorunun zorlayıcı olması da işte burada başlıyor. Peki bu zorlayıcı sorunun doğru cevabı ne?

Doğru Cevabı:

Geçenki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bu sorunun doğru cevabı da kelimelerde gizli. Cümle içinden ”kırmızı” kelimesinin kaldırıp ineklerin önüne koyduğunuz zaman doğru cevabı vermiş olacaksınız.

Brain Test Zeka Soruları Nasıl Çözülür?

Brain Test’te seviyeleri geçebilmek için ilk önce soru tümcelerini iyi okumak ve anlamak gerekiyor. Oyuncuların bölümleri geçmek için evvela soruları, soruda geçen cümleleri iyi anlaması ve daha sonra da soruları çözmesi gerekiyor. Bu nedenle soruları doğru anlamak çok önemli.

İkinci olarak oyunda bazı sorular telefonu sallayarak, örneğin zar sorusunda olduğu gibi, yan çevirerek ya da ters tutarak çözülebiliyor. Oyunda bu yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi