Gündelik Hayat

Brain Test ”Kaç Tane Dikdörtgen Var” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanların en çok oynana oyunları arasında yer alan Brain Test, AppStore’da ‘aile” kategorisinde en çok indirilen 1. uygulama olarak da dikkat çekiyor. Oyunda sorulan soruların zorluğu ve yanıltıcı olması, oyunun zor tamamlanmasına ve oyuncuların aklının karışmasına neden oluyor. Daha önceki yazılarımızda bu oyunda sorulan sorulardan ve bu soruların cevaplarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Brain Test’teki ‘kaç dikdörtgen var” sorusundan söz edeceğiz.

Kaç Tane Dikdörtgen Var?

Resme ilk bakıldığında üç tane içe içe geçmiş dikdörtgen bulunuyor. Bir de dikkatli bakılınca sağ tarafta da bir dikdörtgen göze çarpıyor. Diğer dikdörtgenleri de içine alan büyük dikdörtgenleri de saydığımızda toplamda dikdörtgen sayısı ortaya çıkıyor:

Doğru Cevap: 4

Diğer Sorular ve Cevapları

Brain Test’te sorulan diğer sorular ve bu soruların cevaplarını sizlerl için aşağıdaki gibi derledik:

1-) Haftada İki Kez Ayda Bir Kez Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Sorunun cevabı kelimelerde gizli ve kelimelere dikkatli bakıldığında ”A” harfi hafta kelimesinde iki kez ay kelimesinde bir kez bulunuyor ancak yıl kelimesinde hiç ”A” harfi bulunmuyor.

2-) Alfabeden L ve E Harfini Çıkarırsak Geriye Kaç Harf Kalır?

Bu soru da yine diğerleri gibi yanıltıcı ve aldatmacalı bir soru. Bu soruda gerçekten de alfabedeki iki harfin çıkarılması istenmiyor. Alfabe kelimesindeki ”L” ve ”E” harfinin çıkarılması isteniyor. Dolayısıyla doğru cevap ”4” olacak.

3-) Alfabedeki Son Harf Nedir?

Tıpku diğer iki soru gibi bu sorunun cevabı da kelimeler arasında gizli. Soruda alfabe kelimesindeki son harf isteniyor. Dolayısıyla doğru cevabımız ”E” harfi olacak.

4-) Minik Kuş Uyuyakalmış

Bu sorunun doğru cevabını da minik kuşun uyuyakaldığı dalı silkeleyerek verebilirsiniz.

5-) Minik Kurbağa Uçmak İstiyor

Brain Test’teki en zor sorular arasında yer alan ”minik kurbağa uçmak istiyor” sorusunun doğru cevabı ise kurbağanın burnunu sıkmak olacak.

Daha fazlası için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi