Gündelik Hayat

Brain Test ”Yeşile 3 Kez Maviye 10 Kez ve Kırmızıya 5 Kez Bas” Sorusunun Cevabı Nedir?

Yeşile 3 kez maviye 10 kez ve kırmızıya 5 kez bas sorusunun cevabı ne? Brain Test adlı oyunun 83. bölümünde sorulan ”yeşile 3 kez maviye 10 kez ve kırmızıya 5 kez bas” sorusunun cevabı nedir? Son zamanların en çok indirilen uygulamaları arasında yer alan Brain Test, aynı zamanda AppStore’da en çok beğenilen oyunlar arasında yer alıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”yeşile 3 kez maviye 10 kez ve kırmızıya 5 kez bas” sorusundan söz edeceğiz.

Yeşile 3 Kez Maviye 10 Kez ve Kırmızıya 5 Kez Bas

Brain Test isimli oyunda sorulan ”yeşile 3 kez maviye 10 kez ve kırmızıya 5 kez bas” sorusu, diğer sorulardan farklı olarak ilginç bir mantık yürütme sorusu olarak ön plana çıkıyor. Bu oyundaki temel mantık yürütme yollarından birisi ekrana iyi odaklanmak. Ekrana iyi odaklanınca da sorunun doğru cevabını bulabiliyorsunuz.

Sorunun Doğru Cevabı: İstenilen Kadar Bas

Aynen bu şekilde. Soruda hangi renge ne kadar isteniyorsa o kadar basın. Yani yan tarafta yer alan sayaçtaki rakamlara bakmayın. Bu rakamlar yanıltıcı. Mavi rengin yanında bulunan sayaç bozuk ve siz 10 kez bastığınız sanıp yandaki rakama aldanıyorsunuz ancak istenilen kadar basınca sorunun doğru cevabını bulabiliyorsunuz.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu soruda olduğu gibi diğer sorularda da mantık yürütme biçimleri birbirinden oldukça farklı. Bu yüzden soruda yer alan soru cümlelerini iyi okumak ve anlamak gerekiyor. Öte yandan bazı sorular için ekranı döndürmek veya yan ya da ters çevirmek bir çözüm olabilir.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi