Gündelik Hayat

Brain Test ”Kediyi Merak Öldürür Derler Peki Sen Nasıl Öldürebilirsin” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test, kediyi merak öldürür derler, peki sen nasıl öldürebilirsin sorusunun doğru cevabı nedir? Kediyi merak öldürür derler, peki sen nasıl öldürebilirsin sorusunun cevabı ne? Son zamanların en çok oynanan mobil oyunlarından olan Brain Test, AppStore’da zeka kategorisinde en çok indirilen uygulama konumunda. Bu oyunda sorulan pek çok sorunun doğru cevabı Google başta olmak üzere pek çok arama motorunda aratılıyor. Daha önceki yazılarımızda bu oyunda sorulan zorlayıcı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ” kediyi merak öldürür derler, peki sen nasıl öldürebilirsin ” sorusundan söz edeceğiz.

Kediyi Merak Öldürür Sorusu

Brain Test’in artık klasik hale gelen kelime oyunlarından biri de bu sorudur. Kediyi merak öldürür derler, peki sen nasıl öldürebilirsin sorusunda ekranda kedinin her yeri dokunsanız dahi doğru cevabı vermiş olmayacaksınız. Peki sorunun doğru cevabı nedir?

Doğru Cevap:

Sorunun doğru cevabı kelimelerde gizli. Soru tümcesinde sorulan ”merak” kelimesinin kedinin üzerine çektiğiniz zaman kedi ölecektir. Nitekim ipucu olarak ”kediyi öldüren ne” sorusu sorulmaktadır.

Brain Test Soruları Nasıl Çözülür?

Brain Test sorularında en çok dikkat etmeniz gereken kelime oyunlarıdır. Soruların cevabı çoğu zaman kelimelerde gizlidir. Kediyi merak öldürür derler, peki sen nasıl öldürebilirsin sorusunda da açıkça görüldüğü üzere sorunun cevabı cümlede gizli. Öte yandan bazı soruların cevabını da telefonu sallayarak, sağa sola kaydırarak ya veya ters çevirerek verebilirsiniz.

Brain Test isimli oyunda sorulan soruların doğru cevaplarını vermek için öncelikli olarak soru cümlelerini iyi okumak ve anlamak gerekiyor. Aynı zamanda ipucu olarak verilen ifadelerin de doğru anlaşılması gerekiyor.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi