Gündelik Hayat

Brain Test ”Kadını Kurtarmalısın” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test oyunun son zamanlarda yüz binlerce kişi tarafından oynandığı bir gerçek. Hatta Türkiye’de son zamanların en çok oynanan oyunlarından olan Brain Test’in AppStore’un en çok tercih edilen oyun uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda sorulan soruların önemli bir kısmı yanıltıcı ve ilk seferde bakıldığında çözülemeyecek kadar karmaşık ve kafa bulandırıcı. Daha önceki yazılarımızda çeşitli Brain Test sorularından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”kadını kurtarmalısın” sorusundan söz edeceğiz.

Brain Test – Kadını Kurtarmalısın

Soruda ekranda bir hırsız elinde bıçağıyla bir kadının çantasını gasp ediyor. Soruda bizden istenen kadını kurtarmak. Ekranda ilk bakıldığında tepede iki bulut, altında üç ev, önünde bir kedi, üç taş parçası ve bir de çöp kutusu var. Akla ilk gelen kedinin çöp kutusuna hamle yapmasını sağlamak ancak bu hamle oyunda geçersiz sayılıyor. Bu nedenle başka bir yöntem denemek gerekiyor. Peki nedir bu yöntem?

Doğru Cevap: Bulutları Çarpıştırın

Ekranda en tepede duran iki siyah bulutun çarpışmasını sağlayın. Böylece bulutların çarpışması sonucu bir şimşek çakacak ve bu şimşek sayesinde hırsız çarpılacak ve kadın kurtulmuş olacak. Yukarı değindiğimiz gibi bulutlar ilk bakışta sorunun doğru çözümü olabilecek bir seçenek olarak görünmüyor ancak bu da tabi iyi bir hedef saptırma.

Brain Test Soruları Nasıl Çözülür?

Yukarıda da bolca bahsettiğimiz gibi oyunda sıkça başvurulan yöntemler arasında dikkati başka yöne çekmek yer alıyor. Bu nedenden dolayı soruya ve ekrana iyi odaklanmak gerekiyor. Ekranda ne varsa seçenek olarak kullanın. Sorunun cevabı ekranda yer alan materyallerdir.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi