Gündelik Hayat

Brain Test “Bir Kule Nasıl İnşa Edilir” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanlarda en çok indirilen mobil oyunlar listesinde yer alan Brain Test oyununda sorulan sorular, zaman zaman gerçekten de zeka sınırlarını zorluyor amcak çoğu soru için bunu söylemek pek de mümkün değil. Oyunda sorulan soruların cevaplarını merak eden kullanıcılar, oyunun sorularını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “bir kule nasıl inşa edilir” sorusundan söz edeceğiz.

Bir Kule Nasıl İnşa Edilir? 

Soruda ekranda bulunan tahta, beton ve kumdan bir kule yapılması isteniyor. Ancak birbirlerinin üstüne geçmesi için belirli bir sırayı takip etmemiz gerekiyor. Bunun için ilk önce hangisinin olduğunu da bilmeliyiz. Bölümü geçebilmek için sorunun doğru cevabını bulmak zorundayız peki ama nasıl? 

Sorunun Doğru Cevabı: Beton, Kum, Tahta 

Kuleyi inşa etmek için öncelikle ilk sıraya beton, ikinci sıraya kum son sıraya da tahtayı koymak gerekiyor. Sıralamayı bu şekilde yaptığımız zaman doğru cevabı vermiş oluyorsunuz. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Oyunda en çok başvurulan yöntem mantık hataları. Böylece kelime oyunları üzerinden oyuncuların ilk başta doğru cevabı vermesi engellenmiş oluyor. Öte yandan soru tümcelerini de iyi okumak gerekiyor. Bazen sorunun doğru cevabı soru tümcelerinin içinde olabiliyor. Öte yandan bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola hareket ettirmek de bir çözüm olabiliyor. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi