Gündelik Hayat

Brain Test Yavruları Kurtar Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test isimli zeka uygulaması, AppStore’da en çok indirilen ve beğenilen uygulamalar arasında. Burada ”aile” kategorisinde en çok indirilen uygulama olan Brain Test, özellikle yanıltıcı ve zorlayıcı soruları ile dikkat çekiyor. Daha önceki yazılarımızda bu oyunda sorulan zor sorulardan ve oyuncuların merak ettikleri sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”yavruları kurtarma” sorusundan söz edeceğiz.

Brain Test Yavruları Kurtar Sorusunun Cevabı

Bu soruda sorulan havuzdaki yavruların hangisini ya da hangilerini kurtarırsın yanıltıcı sorusudur. Bu nedenle yanıltıcı olması oyuncuların aklını karıştırmaktadır. Oyuncuların normalde havuzun dibine en yakın yavruyu kurtarma eğiliminde olması gerekir. Ancak bu, sorunun yanlış cevaplanmasına neden olacaktır. Peki soru, nasıl doğru yanıtlanabilir?

Sorunun doğru cevabı: Üçünü de aynı anda kurtarmak

Boğulmak üzere olan yavruları, üç parmak kullanarak kurtarmaya çalışırsanız doğru cevabı vermiş olursunuz. Bu nedenle üç parmağınızı kullanarak seviyeyi geçin.

Diğer Soruların Cevabı:

1-) Alfabedeki Son Harf Nedir?

Normalde bu sorunun doğru cevabının ”Z” olması gerekiyor. Ancak soru yanıltıcı olduğundan dolayı kelimelere iyi bakmak gerekiyor. ”Alfabedeki son harf nedir” sorusunda sorulmak istenen alfabe kelimesindeki son harftir. Dolayısıyla doğru cevap ”E” olacaktır.

2-) Alfabeden ”L” ve ”E” Harfini Çıkarırsak Geriye Kaç Harf Kalır?

Yine bu soru da diğerleri gibi yanıltıcı ve bir o kadar kafa karıştırıcıdır. Burada da yine alfabe kelimesine odaklanmak gerekiyor. Odaklandığımız zaman doğru cevap olan ”4” cevabını bulabiliyoruz.

3-) Haftada İki Kez Ayda Bir Kez Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Bu soru da diğerleri gibi yanıltıcıdır. Yine burada da kelimelere odaklanmak gerekiyor. Haftada iki kez ayda bir kez bulunan ”A” harfi; yılda ise hiç bulunmuyor. Dolayısıyla doğru cevabımız ”A” olacaktır.

Daha fazlası için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds