Gündelik Hayat

Brain Test ”Doğru Düğmeleri Yak” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanların en çok indirilen, oynanan, sevilen ve beğenilen oyunlarından Brain Test ile karşınızdayız. Bu sıralar oldukça popüler olan bu uygulamada birbirinden farklı sorular soruluyor ancak soruların önemli bir kısmı gerçek anlamda zor. Çeşitli kelime oyunları ile kullanıcıların zorluklar yaşamasına neden olan Brain Test oyunu, şu sıralar Türkiye’nin en çok indirilen uygulamaları arasına şimdiden dahil oldu. Daha önceki yazılarımızda Brain Test soruları ve çözümlerini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”doğru düğmeleri yak” sorusundan söz edeceğiz.

Doğru Düğmeleri Yak

Brain Test’in en çok zorlayıcı soruları arasında yer alan ”doğru düğmeleri yak” sorusu, hem cevabı hem de çözümü açısından oldukça farklı ve gerçekten de zeka gerektiren bir bölüm. Soruda rakamlardan oluşan bir sütun ve satır yer alıyor. Düğmeler de bu rakamlarla dolu sütun ve satırlar arasında boş bir düğme olarak yer alıyor.

Sorunun Doğru Cevabı:

Soruda her sütun ve satırda kaç tane düğmenin yanması gerektiği isteniyor. Yani rakam yazan yerde sadece o kadar lamba yanması lazım. Bunun için evvela satırlarda yer alan rakam kadar lamba sayısını ayarlamak daha sonra da sütunda yazan rakam kadar lambanın yanmasını sağlamak lazım. Bu da yukarıdaki tabloda yer aldığı gibi bir şekil elde etmekle mümkün.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Oyunun en çok dikkat gereken noktası soru cümleleri. Soruların genelde cevapları da soru cümlelerinde yer alıyor. Onun için soru cümlelerini iyi okumak ve anlamak lazım. Daha sonra ekranda yer alam ifade ve sembollere iyi dikkat etmek lazım. Nitekim soruların cevapları çoğu zaman ekranda yer alan ifade ve sembollerde gizli. Öte yandan telefonu ters veya düz çevirmek, sallamak veya yan döndürmek de bazen cevap olarak yeterli olabiliyor.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi