Gündelik Hayat

Brain Test “Bu Sorudaki Hatayı Bul” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test oyunun son zamanlarda sıkça oynananlar arasında yer almasının en temel nedenlerinden biri de oyunun zeka sınırlarını zorlamaktan ziyade dikkati bir noktada toplayarak oyuna odaklanmayı sağlamasıdır. Bu noktada oyunun gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Brain Test oyununda dikkat gerektiren onlarca soru var ve bu soruların çözümü gayet de uzun zaman alabiliyor. Hatta bazı soruların çözümü için Google’a başvuranlar bile var. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “bu sorudaki hatayı bul” sorusundan söz edeceğiz.

Bu Sorudaki Hatayi Bul 

Yukarıda da görüldüğü üzere buraya kadar olan yerde herhangi bir yazım yanlışı yapmadık. Ancak soru cümlesinde de yukarıda da görüldüğü üzere bir kelimenin yazımı yanlış. TDK’yı kılavuz olarak görenler için sorunun doğru cevabı adeta sırıtıyor ancak Türkçe karakter klavye kullanmayan oyuncular için sorudaki hatayı bulmak biraz zaman alabilir. 

Sorunun Doğru Cevabı: I-İ 

Aynen böyle. Soru tümcesinde aynen “bu sorudaki hatayi bul” yazıyor yani hata, kelimenin yanlış yazılması. Brain Test oyununun artık klasik hale gelen sorularından olan kelime oyunları, yine bu soruda da bizlere zaman harcattı ancak bir dahakine daha dikkatli olmakta fayda var. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

“Bu sorudaki hatayı bul” sorusunda da görüldüğü üzere bu oyunun en temel gereksinimlerinden biri de iyi bir odaklanma ve dikkat becerisi. Ya da kelimelere ya da cümlelere aşina olmak veya anlatılmak isteneni tam olarak kavrayabilmek. Bu aşamayı geçtikten sonra geriye kalan iş sadece doğru cevap butonuna basmak. Öte yandan oyundaki bir diğer önemli kritik nokta telefonu sallamak. Evet, bazı oyunların cevapları telefonu sallayarak, yan çevirerek, döndürerek veya sağa sola hareket ettirerek verilebiliyor. Bu çözümü de es geçmeyelim. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi