Gündelik Hayat

Brain Test ”Ben 6 Yaşındayken” Sorusunun Cevabı Nedir?

Ben 6 yaşındayken kız kardeşimin yaşı benim yaşımın yarısı kadardı ve ağabeyimin yaşı benimkinin iki katıydı. 5 sene sonra kardeşlerimin toplam yaşı kaç olur? Son zamanlarda oynanan popüler oyunlar arasında yer alan Brain Test’te sorulan bu sorunun doğru cevabı nedir? Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan diğer önemli sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”ben 6 yaşındayken kız kardeşimin yaşı benim yaşımın yarısı kadardı ve ağabeyimin yaşı benimkinin iki katıydı. 5 sene sonra kardeşlerimin toplam yaşı kaç olur” sorusundan söz edeceğiz.

Ben 6 yaşındayken kız kardeşimin yaşı benim yaşımın yarısı kadardı ve ağabeyimin yaşı benimkinin iki katıydı. 5 sene sonra kardeşlerimin toplam yaşı kaç olur?

Brain Test oyununun 37. seviyesine ait olan bu sorunun doğru cevabını hesap kitap yaparak deneyenler veya rastgele sayı atanlar olacaktır. Ancak doğru cevabı bir türlü bulamayanlar için sorunun doğru cevabını sizlerle paylaşalım:

Sorunun Doğru Cevabı: 25

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu oyunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalar daha önce de belirttiğimiz ve üzerinde durduğumuz gibi kelime oyunları ve soru tümceleridir. Bu noktalara dikkat ederseniz soruları kolayca çözebilirsiniz. Örneğin haftada iki kez ayda bir kez yılda hiç olmayan nedir sorusunda da görüleceği üzere cevap aslında soru tümcesi içinde gizlidir. Cevabın ”A” harfi olduğu her ne kadar ilk anda göze çarpmasa da ipucuna baktığınız zaman cevabı kısa süre sonra veriyorsunuz.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi