Brain Test ”Hangi Kedi En Sağda” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test oyunu, son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri. Bu oyunun son zamanlarda sıkça oynanmasının en önemli nedenlerinden biri oldukça kaliteli sorulardan oluşması. AppStore’da en çok indirilen oyunlar arasında yer alan Brain Test, bu alanda diğer oyunlardan oldukça ön sıralarda yer alıyor. Sorularının kafa bulandırıcı ve yanıltıcı olması nedeniyle oyun üzerinde kafa yormayı gerektiren oyunda pek çok kullanıcı soruların cevaplarını Google’da aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te yer alan sorulardan detaylı bir şekilde söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”hangi kedi en sağda” sorusundan söz edeceğiz.

Hangi Kedi En Sağda?

Soruda yanıltıcı olarak ekranda yer alan kedilerin her biri farklı yere bakıyor. Oyuncular, bu yanıltıcı ögelerden de etkilenerek ekranda yer alan üç kediden birinin en sağda olduğunu düşünüp doğru cevabı arıyorlar ancak bunlardan hiçbiri doğru cevap değil. Peki ekranda yer alan kedilerin hiçbiri en sağda yer almıyorsa doğru cevap ne?

Sorunun Doğru Cevabı: Ekranı Sağa Kaydırın

Hangi kedinin en sağda olduğunu görmek için ekranın en sağından tutarak sağa doğru kaydırdığınız zaman doğru cevabı bulacaksınız. En sağda diğer üç kediden farklı olarak bir kedi daha yer alıyor ve bu kedi doğru cevap oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 'Hangi Maymunu Araba Tutar' Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu oyunda bilinmesi gereken en temel kurallardan biri soru tümcelerini doğru okumak ve soruların cevaplarını bu tümceler arasında aramaktır. Bu nedenle soru köklerinde ne yazdığını iyi anlamak gerekiyor. Ayrıca bazı soruları ekranı yan çevirerek sallayarak ya da sağa veya sola döndürerek cevaplayabilirsiniz.

Diğer Sorular

İlginizi Çekebilir:  Brain Out ''Lütfen Resimdeki İki Basamaklı Sayıyı Yaz'' Sorusunun Doğru Cevabı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara