Gündelik Hayat

Brain Test 148. Seviye “Objeleri Doğru Ülkelerle Eşleştirin” Sorusunun Cevabı Nedir?

Objeleri doğru ülkelerle eşleştir sorusunun doğru cevabı nedir? Brain Test isimli oyunun 148. bölümünde sorulan objeleri doğru ülkelerle eşleştir sorusunun doğru cevabı ne? Popüler uygulamalar arasında ön plana çıkan ve her geçen gün oynayıcı sayısı artan Brain Test isimli zeka oyunu, soruları ile zaman zaman zeka sınırlarını zorlasa da daha çok dikkat gerektiren bir oyun olması nedeniyle ilgi çekiyor. Oyunda sorulan soruların bazıları, gerçekten de zaman gerektirdiği için kullanıcılar soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “objeleri doğru ülkelerle eşleştir” sorusundan söz edeceğiz. 

Objeleri Doğru Ülkelerle Eşleştir 

Oyunun bu bölümünde bizlere bir ülke ile özdeşleşen objeleri ilgili ülkeler ile eşleştirmemiz isteniyor. Seçenekler arasında Fransa, Almanya, ABD ve Nijerya yer alıyor. Objeler arasında ise Paris Eyfel Kulesi, Horoz ve Louvre Müzesi gibi tarihi ve ikonik simgeler var. Ancak bu objelerin kendi ülkesi ya da ülkeleri ile eşleşmesi lazım. Peki ama nasıl? 

Doğru Cevap: Hepsi Fransa 

Horoz, Fransa milli takımının sembolü. Hatta Fransa milli takımı Horozlar adıyla biliniyor. Eyfel kulesi zaten bildiğimiz gibi hem Paris’in hem de Fransa’nın en ünlü sembolleri arasında. Aşağıda piramit gibi gözüken obje ise ünlü Louvre müzesi. Bu da yine Fransa’nın ünlü sembolleri arasında. Diğer obje de Fransa’ya mal olmuş simgeler arasında. Dolayısıyla bütün objeler Fransa ile eşleşiyor. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Özellikle oyunda bu bölümde biraz genel kültür gerektiren bir durum var. Louvre müzesinin Fransa’ya ait olduğunu, Fransa milli takımına Horozlar dendiğini bilmemiz gerekiyor. Bu soru özelinde düşünürsek soruda deneme yanılma yöntemiyle çözülebilecek çok soru var. Ancak sorunun cevabı çoğu zaman kelimeler arasında yer alabiliyor. Ayrıca telefonu sallamak ya da yan çevirmek de zaman zaman çözüm olabiliyor. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi