Gündelik Hayat

Brain Test ”Bu Sorunun Üstündeki Kedi Nerede” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test oyununda sorulan ‘bu sorunun üstündeki kedi nerede’ sorusunun cevabı nedir? Bu sorunun üstündeki kedi nerede sorusunun cevabı ne? Daha önceki yazılarımızda son zamanların en çok indirilen ve beğenilen oyunlarından olan Brain Test adlı oyunda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ‘bu sorunun üstündeki kedi nerede’ sorusundan söz edeceğiz.

Bu Sorunun Üstündeki Kedi Nerede?

Daha önceki yazılarımızda bu oyunda sorulan bazı enteresan sorulardan ve bu soruların mantığından söz etmiştik. Bu soruda da diğer sorulardan farklı bir mantık söz konusu. Bu sorunun üstündeki kedi nerede sorusunda diğerlerinden farklı olarak bir mantık yürütmek gerekiyor. Soruda soru cümlesinin bir ipucu olduğunu söyleyebiliriz. Sorunun cevabı aslında çok basit.

Sorunun Cevabı: Soruyu Alta Alın

Evet, aynen bu şekilde yaparak sorunun doğru cevabını bulabiliriz. Soru cümlesinin komple kedilerin altına girmesi, sorunun doğru cevabı anlamına gelmektedir. Evet, bazen böyle sorular, böyle ilginç mantık yürütme yöntemleri ile çözülebiliyor.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu oyunda en çok başvurulan yöntemlerde biri akıl bulandırma. Bu, oyuncuların soruyu ilk başta anlamamasına sebep oluyor. Öte yandan bazı kelime oyunları da sorunun doğru cevabı için büyük bir ipucu olabilir. Bunun için kelime oyunlarına iyi dikkat etmek gerekiyor.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi