Gündelik Hayat

Haftada 2 Kez Ayda 1 kez Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Haftada 2 kez ayda 1 kez yılda hiç olmayan nedir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli zeka sorularından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca haftada 2 kez ayda 1 kez yılda hiç olmayan nedir sorusundan söz edeceğiz.

Haftada 2 Kez Ayda 1 kez Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Brain Test gibi zeka oyunlarında sorulan sorular arasında yer alan haftada 2 kez ayda 1 kez yılda hiç olmayan nedir sorusunun cevabı ne?

Cevap: A

Haftada iki kez “A” harfi bulunuyor. Ayda ise bir tane “A” harfi var ancak yılda ise hiç “A” harfi bulunmuyor.

Diğer Sorular ve Cevapları

Haftada iki kez ayda bir kez yılda hiç olmayan sorusunun gerçekte ise herhangi bir yanıtı bulunmuyor. Genel-geçer bir cevabın verilemeyeceği bu ve bunun gibi sorularda cevabı soru köklerinde aramak gerekiyor. Bu yüzden aşağıdaki tavsiyelere kulak vermelisiniz:

Bu soru ve diğer sorularda sorulmak istenen görünen değil görünmeyenler. Dolayısıyla ipucu olarak verilen ifadelere ve kelimelere dikkatli bakmanızda fayda var. Bu nedenle soru köklerini doğru okumak gerekiyor. Örneğin bu konuda alfabe soruları oldukça yanıltıcı olabiliyor.

AppStore’da en çok indirilen oyunlar arasında olan Brain Test ”Aile” kategorisinde birinci sırada yer alıyor. Bu zeka zorlayıcı oyunda çözemediğiniz soruları bizlere yorumlar veya iletişim sekmesinden ulaştırabilirsiniz. İlerleyen seviyelerde oyunun zorluğu ve soruların yanıltıcılığı artmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.