Brain Test ”İneğin Yavrusuna Ne Denir?” Sorusunun Cevabı

Brain Test oyununun son zamanlarda bir salgın gibi yayıldığını görüyoruz. Türkiye’de oldukça popüler olmaya başlayan bu oyunun müptelaları da hayli fazla. AppStore’da en beğenilen oyunlar arasında yer alan ve Zeka kategorisinde en çok indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer alan Brain Test, ayrıca sorularının zorlayıcılığı ve kafa bulandırıcı olması nedeniyle oyuncuları hayli zorlamakta. Hatta Brain Test’te bazı soruların doğru cevaplarını Google’da aratanlar bile var. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan zorlu sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”İneğin yavrusuna ne denir” sorusundan söz edeceğiz.

Brain Test – İneğin Yavrusuna Ne Denir?

Bu soruda da yine bir aldatmaca ve yanıltmaca söz konusu. Ekranda verilen şıklardan herhangi birini seçseniz daha doğru cevabı vermiş olmuyorsunuz. Bu nedenle cevabı başka yerlerde aramak gerekiyor. Cevaplar arasında köpek, civciv, oğlak ve tay var. Bunlar arasında köpek başlı başına bir tür olduğu için yavrusuna enik adı verilir. Civciv, tavuğun; oğlak koyunun; tay da atın yavrusudur. Göründüğü üzere hiçbiri bu sorunun doğru cevabı olabilecek seçenek değiller. Peki bu sorunun doğru cevabı ne?

İlginizi Çekebilir:  Brain Test ''Bu Vakayı Çözmen Gerek Dedektif'' Cevabı Nedir?

Doğru Cevabı: İnek

Brain Test’e özgü olan yanıltmaca ve aldatmaca sorulardan biri de budur. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan soruların çoğu zaman cümleler arasında saklı olduğunu yazmıştık. Bu soruda da doğu cevap ”inek” olacak ancak cevaplar olacak. Ancak cevaplar arasında inek seçeneği olmadığından inek kelimesini yukarıda yer alan cümle arasında seçip aşağıya indirmeniz gerekecek. Bu sayede doğru cevabı vermiş olacaksınız.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te yer alan soruların nasıl çözüleceğinden detaylı bir şekilde bahsettik ancak tekrar etmekte fayda var. Bu oyunda en çok dikkat gerektiren nokta soruların iyi okunup anlaşılmasında. Yani sorunun cevabı muhakkak ekranın içindedir.

Diğer Sorular

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 91. Seviye: Davetliler Gelmeden Hazır Olmalıyız Sorusunun Cevabı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara