Brain Test ”Bu Denklemi Tamamla” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test’te sorulan matematik sorularının yanıtları çoğu zaman zorlayıcı ancak bazı zaman da aşırı basit olabiliyor. Bu denklemi tamamla sorusu da bunlardan biri ancak bu soru diğerlerinden daha çok dikkat gerektiren bir soru. Son günlerde popülerliği artan ve kullanıcılara keyifli anlar yaşatan Brain Test oyununda sorulan sorular zeka sınırlarını zorlayan ancak sınırları zorlamaktan farklı olarak dikkat gerektiren bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Google’da sıkça aratılan Brain Test soru ve cevapları bizlere oyunun ne kadar çok oynayanı olduğunu gösteriyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test’te sorulan önemli sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”bu denklemi tamamla” sorusundan söz edeceğiz.

Bu Denklemi Tamamla

Brain Test’in en dikkat gerektiren sorularından olan ”bu denklemi tamamla” sorusu, yukarıda da değindiğimiz zeka gerektiren değil dikkat gerektiren sorular arasında yer alıyor. Bu denkleme göz attığımızda iki bilinmeyenli bir denklem olduğunu ve elimizde herhangi bir ek veri olmadan bu soruyu çözemeyeceğimizi görüyoruz. Bu nedenden dolayı da ekranda yer alan her rakam her sembol ve her ifade bizim için önemli. Peki denklemi nasıl tamamlayacağız?

Doğru Cevap: 82

Oyunun 82. seviyesinde olduğunuzu görüyorsunuz. Ekranda 4 rakamı dışında geriye kalan rakamlar 8 ve 2. Bu rakamları yazılan yerlerden alıp X ve Y harflerinin yerlerin koyduğunuz zaman doğru cevabı vermiş oluyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bu oyunun temel kuralı dikkat. Öte yandan kelimelere ve soru cümlelerine de dikkat edin, ekranda her objeye ayrı ayrı bakın. Sorunun cevabının ekranın dışında bir yerde olması imkansız. Ayrıca bazı sorularda ekranı ters veya yan çevirmek, döndürmek de doğru cevap olarak sayılabiliyor.

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle